כל מה שצריך לקמפינג מושלם


יש שיאמרו שקמפינג מושלם תלוי בלוקיישן, יש שיאמרו שהוא תלוי באנשים ויש כאלו שיטענו שהציוד עושה את ההבדל. אין ספק שהאנשים והתפאורה הם חלק בלתי נפרד מההנאה בקמפינג, בין אם אתם עם חברים או עם המשפחה, אך הציוד שיהיה אתכם הוא החשוב ביותר. איזה ציוד צריך לקמפינג מושלם?

הציוד הבסיסי ביותר ללינה בשטח

כל אחד יכול להגדיר קמפינג מושלם בצורה שונה: יש אנשים שיטענו שקמפינג מושלם כולל עשיית פויקה, יש כאלו שיטענו שאין קמפינג מושלם בלי בשרים על האש ויכול להיות שדווקא הגנרטור הוא זה שיעשה את ההבדל. אין ספק שיש ציוד רב שיכול לשמש אתכם בבילוי השטח הבא שלכם אך תחילה יש לדאוג לציוד הבסיסי ביותר והראשון שיש לציין הוא האוהל. ללא אוהל איכותי יהיה לכם קשה מאוד להרגיש פרטיות, שלא לדבר על תחושת ביטחון כללית, הן מחיות ויתושים והן ממפגעי מזג האוויר.

ציוד משלים ללינה נעימה

בנוסף לאוהל עמיד ומרווח, שכולל גם כיסוי גשם בהתאם לצורך, יש צורך גם בשק שינה ומזרן שטח. אמנם ישנם אנשים שישנים על מזרן רגיל או מזרן מתנפח אך לקמפינג הקלאסי שק שינה ומזרן שטח יהיו מספקים כדי שתקומו בבוקר כמו חדשים. במדינת ישראל אין אזורים קפואים כמו במקומות אחרים בעולם אך בכל זאת יש לבחור שקי שינה ומזרני שטח איכותיים שיוכלו להיות שימושיים גם בטמפ' נמוכות מאוד וכמובן יהיו עמידים לשנים רבות. באתרים קרים מאוד, ניתן להיעזר במעילים תרמיים.

לשפר את הקמפינג עד שלמות

יש עוד מספר פריטים שאמנם לא יהיו חובה לקיומו של הקמפינג אך יכולים לעשות את ההבדל בין קמפינג רגיל לקמפינג מושלם:

  • צילייה או שמשייה יכולה לספק לכם מקום בטוח ובריא יותר להיות בו. מעבר לכך שהשמש יכול להעיק, היא יכולה להיות מזיקה גםלבריאות ולגרום להתייבשות ואף למכות חום. פרישת צילייה או פתיחת שמשייה יפתרו את הבעיה וחשוב לזכור שהן קלות מאוד לשינוע.
  • אסור לשכוח לקרר את המזון והשתייה שברשותכם כאשר צידנית יכולה להיות פתרון נייד ונוח. הצידנית אמנם לא יכולה לקרר בעצמה אלא רק שומרת שחום לא ייכנס לתוכה, אך בשילוב עם שקיות קרח היא יכולה לספק לכם מים קרים ובשר שנשאר טרי לשעות רבות.
  • כדי שהקמפינג יהיה איכותי במיוחד ניתן להביא עמכם גנרטור. גנרטור קטן יכול להספיק אך הכול תלוי בגודל המחנה, וכך תוכלו לספק תאורה ואף להפעיל מוזיקה בהגברה ולשיר קריוקי. אם כבר בבידור עסקינן, אי אפשר להתעלם מהצורך בערכת קפה כמיטב המסורת הישראלית.

לרשימת הציוד המלאה לקמפינג מוצלח לחץ כאן

 

אולי יעניין אותך גם