איך מנקים גריל גז


על מנת להאריך אל חיי גריל הגז, ועל מנת להינות מהשימוש בו כל פעם מחדש, כדאי לשמור על ניקיון גריל הגז באופן שוטף. איך מנקים אותו, הכל במדריך הבא

גריל גז, בין אם הוא חלק ממטבח גינה ובין אם הוא עומד בפני עצמו ממוקם מחוץ לבית, מה שאומר שהוא חשוף לפגעי מזג האוויר ושינויי טמפרטורות, ואין כל ספק כי שאריות שומן, לכלוך ושאריות מזון שנשארות על הגריל לא מיטיבות עימו. בדומה לכל מוצר אחר, אם גריל הגז לא יתוחזק כהלכה, הוא יתבלה במהירות, המראה שלו יראה לא אסתטי וחווית השימוש בו תפגע משמעותית.  אז איך נשמור על גריל הגז שלנו לאורך שנים? נשמור על ניקיונו ונקפיד לכסות אותו בכיסוי ייעודי לגריל.

מתי מנקים את גריל הגז?

גם את גריל הגז, בדומה לניקיון סירים, כיריים ביתיים ותנור, מומלץ לנקות עם סיום השימוש בו. כאשר סיימנו להשתמש בגריל הגז או במטבח הגינה, הנירוסטה חמה מידי למגע ולכן, יש להמתין מעט להתקררות חלקית אך לא להתקררות מלאה. כאשר הגריל מתקרר, קשה יותר להסיר את הלכלוך ובעיקר את כתמי השמן שהצטברו והלכלוך מתייבש ונדבק. מומלץ להקפיד לנקות את שאריות המזון והשמן לפני ההתייבשות. תזמון הניקיון הוא אחד התנאים שיבטיחו לכם ניקיון יסודי וקל יותר לכן, מומלץ שלא לדחות את הרגע.

איך מנקים גריל גז?

ניקיון גריל הגז פשוט מאוד, בעיקר אם מקפידים לעשות אותו בזמן. הניקיון מתחלק ל-2 חלקים. ניקיון גוף גריל הגז וניקיון רשתות הגריל. מומלץ להצטייד בכלי קיבול עם מים חמימים מהולים בנוזל לניקוי כלים או בנוזל המתאים למדיח הכלים, 2 מטליות, במברשת ברזל לטובת רשת הגריל ושמן בישול נקי.

תהליך הניקיון:

 ניקיון גוף גריל הגז הוא פשוט ואינו דורש מאמץ מיוחד. די לטבול את הסמרטוט במים וסבון ולנגב את כל גוף הגריל. ניקיון רשת הגריל הוא השלב החשוב ביותר וחיוני להקפיד לבצע אותו בתם כל שימוש בגריל. רשת שאינה נקייה היא גם מפגע בריאותי והיא גם פוגמת בטעמו של הבשר. לאחר מכן, יש לנקות את המשטח בממוקם מתחת לרשת הגריל. 

בשלב בראשון, מסירים את שאריות האוכל שנדבקו לרשת בעזרת מברשת ברזל ייעודית. חשוב לנקות רק את הרשת בעזרת מברשת הברזל! שימוש במברשת ברזל על גוף הגריל ישרוט אותו ויגרום לנזקים בלתי הפיכים (בעיקר אסתטיים). לאחר הסרת שאריות המזון הדבוקות, עוברים על הרשת עם סמרטוט ספוג במי סבון לניקיון סופי. לאחר שהרשת נקייה, טובלים סמרטוט נקי בשמן בישול נקי, ומורחים על רשת הגריל.. השמן יצור שכבת מגן לרשת, וימנע היווצרות חלודה. 

מברשת ברזל לניקוי רשת גריל (תמונה- ג.חיון)

בתם הניקיון שלא ייקח יותר מ- 10 דקות, יש לכסות את הגריל הנקי בכיסוי לגריל על מנת להגן עליו ממפגעים חיצוניים. 

בטיחות בניקיון:

חשוב מאוד לנתק את בלון הגז על מנת להבטיח ביטחון בניקיון!!  

לקריאה נוספת על איך לבחור את גריל הגז המתאים לכם או כל מה שצריך לדעת על מטבחי גינה

 

אולי יעניין אותך גם