איטום גג מרוצף ומרפסות


איטום גגות, מרפסות, רצפות בטון וכד' אינה חייבת להיות משימה מורכבת כבעבר. כיום ניתן למצוא מבחר חומרי איטום המתאימים לאיטום כמעט כל שטח ואף מעניקים לו מראה מחודש, אחיד ובנוסף, דוחה לכלוך וכתמים. קל ומהיר ליישום.

איטום גג מרוצף ומרפסות

באופן טבעי, כל משטח מרוצף, בעיקר כזה החשוף לתנאי חוץ כמו גג מרוצף ומרפסת חיצונית נוטה להתבלות. אך הבעיה היא לא רק אסתטית. מלבד מראה הרצפות, הרובה שבין המרצפות נפגמת, מה שעלול לגרום לרטיבות ומשם הנזק רק גדל במהירות, החל מרטיבות ועד לפטריות, עובש בדירת השכן ועוד.

בעבר, טיפול בחלחול מים ורטיבויות נעשה על ידי תהליך מורכב ומסורבל הכולל הרמת המרצפות, תיקון, איטום והחזרת המרצפות, אך כיום הפתרון קל ומהיר הרבה יותר. על מנת לאטום גג מרוצף או מרפסות, ניתן להשתמש בחומרי איטום פוליאוריטני או סילר. אלו יצרו שכבה אטומה למים, שמלבד האיטם מעניקה לרצפות נותנת מראה מחודש ומרענן. חומרים אלו קיימים במראה שקוף ומבריק או אטום עם גוונים לפי בחירה. חשוב לציין כי שימוש בחומרי איטום מהסוג הנ"ל, נועד במטרה לפתור בעיות נקודתיות או מהוות פתרון זמני לכמה שנים ולא מעבר. חשוב לוודא שבשלב הבנייה, תהליך האיטום נעשה בצורה ייסודית ומקצועית עוד בטרם התקנת המרצפות. 

ההכנה הנדרשת לאיטום:

על מנת להגיע לתוצאות יעילות וטובות, מומלץ להתייחס היטב לאופן השימוש בחומרי האיטום אותם בחרתם על פי הוראות היצרן. 

1. ניקוי יסודי של הרצפה רצוי בעזרת קירצוף, על מנת להסיר כל שכבת לכלוך, אבק, שמנים, חומרי וקס וכו'.

2. מומלץ לבצע תיקוני רובה בין המרצפות (פוגות) במקומות בהם חסר, או אפילו לבגדיל ולהוציא את המילוי הישן, בכדי שהרובה החדשה תהיה עמידה יותר. 

3. חשוב מאוד!! יש לאטום היטב את המישקים בין הפנלים לרצפה בחומר איטום ייעודי. במקרים בהם אין פנלים, יש לאטום את החיבור הין הרצפות לקירות עם מסטיק פוליאוריטני (איטום לא אחיד ולא איכותי יפגע בתוצאה כולה).

4. לחלק מחומרי האיטום לגג מרוצף ממליצים על שימוש בחומר יסוד, לאחיזה טובה יותר של שכבת האיטום.

5. ישנם מבחר חומרים וסילרים לאיטום מרפסות וגגות מרוצפים, כל אחד עם ההנחיות והוראות השימוש שלו, בד"כ מיישמים 2 שכבות לפחות. וזמן הייבוש הסופי נע בין 24 שעות לשבועיים.

מרבית הסילרים וחומרי האיטום האלה מתאימים לשימוש פנים וחוץ, גם לחניות, מוסכים, חדרי אמבט, זה בנוסף לשימוש לאיטום מרפסות, גגות מרוצפים, משטחי בטון ועוד.

דוגמאות לחומרי איטום

אחד המוצרים הבסיסיים בתחום הזה הוא הסילר CT-10 למרפסות וחדרים רטובים של טמבור.

אם רוצים חומר אטום שהוא גם בעל מקדם שחיקה גבוה והוא גם שקוף - אפשר לבחור בסילר CT-18, שמתאים גם לקירות ומונע כתמי שמן, צמיגים, מים ועוד.

ולשימור כסילר, שהוא אטום וניתן לגיוון במבחר צבעים, שגם מתאים למקומות עם תנועה רבה, גם של מכוניות, אפשר לקחת את ה-Drylok של חברת UGL האמריקאית. שהוא חומר איטום לרצפות, חזק איכותי ויציב המעניק גימור יפייפה למרבית משטחי האבן, משטחי בטון ומרצפות.

 

 

אולי יעניין אותך גם