פטריית חימום - כל מה שרציתם לדעת


פטריית חימום היא הפתרון החדשני, היעיל והנגיש ביותר שנכנס לשוק אמצעי החימום לגינה. איך נבחר את פטריית החימום המתאימה ביותר לצרכנו? הכל במאמר הבא

ריכזנו עבורכם מידע חשוב על סוגי פטריות החימום השונים, על מנת להקל עליכם את הבחירה ולסייע לכם לבחור את המוצר המתאים ביותר לצרכיכם.

מהי בעצם פטריית חימום:

פטריית חימום הינו מכשיר חימום הממוקם ברב המקרים על עמוד או תלוי מהתקרה ומראהו מדמה מראה פטרייה ומשם נגזר שמו. פטריית החימום הינה אמצעי חימום יעיל ונפוץ מאוד לשימוש גם במגזר הפרטי וגם במגזר העיסקי. היתרון הבולט ביותר בצורת פטריות החימום הוא הפיזור האחיד והיעיל של החום באזורים רחבים, מה שהופך אותם למתאימים למגוון שימושים. פטריית החימום מחממת שטח ממוצע של בין 3-20 מ"ר בהתאם לסוג הנבחר. ברב המקרים, ניתן לווסת את מידת החום ועוצמת החום שנפלט מפטריית החימום. חשוב לוודא כי לפטריית החימום קיים תו תקן המבטיח את הבטיחות בשימוש בה.

פטריית חימום גז:

פטריות החימום הראשונות שיצאו אל השוק, היו מבוססות על גז. מאחר וצריכת הגז של פטריית חימום נמוכה באופן יחסי, ניתן להפעיל את פטריית הגז לשעות רבות ברציפות (בהתאם לגודל בלון הגז) בעלות נמוכה יחסית. יתרון בולט נוסף של פטריות חימום על גז הינה הניידות המאפשרת הצבת הפטרייה בכל מקום לעומת פטריית חימום על חשמל הדורשת חיבור לנקודת חשמל נייחת. לפטריית החימום ישנו ווסת אלקטרוני המאפשר לשלוט בעוצמת החימום.

פטריית חימום חשמל:

 פטריית חימום חשמלית הינה זהה לתנור חימום חשמלי המוכר, אך בעיצוב שונה החוסך מקום, מעוצב ומתאים לשימוש גם מחוץ לבית. פטריית החימום בחשמל נחשבת לבטיחותית יותר לשימוש מפטריית החימום על גז בעיקר בשל העובדה שהיא אינה דורשת שימוש בחומר נפיץ כמו גז. (למרות שחשוב לזכור כי גם השימוש בפטריית חימום על גז בטיחותית באופן מוחלט ובעלת תו תקן) על מנת לשלב פטריית חימום על חשמל, יש לוודא כי באזור בו תמוקם פטריית החימום ישנו לוח תלת פאזי.

 אז מה כדאי? פטריית חימום על גז או פטריית חימום על חשמל?

אם בעבר פטריות החימום על גז היו נפוצות יותר, הרי שכיום חל מהפך ופטריות חימום על חשמל נפוצות יותר לשימוש וזאת בשל מספר סיבות.

  • פטריית חימום על חשמל חסכונית פי כ-3 יותר מפטריית חימום על גז.
  • פטריית חימום בחשמל אינה מפיץ ריח גז האופייני לפטריית חימום על גז.
  • פטריית החימום העובדת על בסיס חשמל בטיחותית יותר מפטריית חימום העובדת על בסיס גז.
  • במקרים בהם ישנו צורך בניידות, פטריית החימום על גז יכולה להתאים לכל מקום, ללא צורך בהתקנה או בנקודת חשמל נייחת לעומת פטריית חימום על חשמל.

את פטריות החימום הסטנדרטיות, ניתן למצוא במגוון עיצובים שונים, למשל, שלהבת חוצות דקורטיבית אשר ייחודה הוא בעיצוב הייחודי והעשיר שלה. מלבד זאת, ניתן למצוא פטריות חימום תלויות אותן ניתן לתלות מכל נקודת חשמל כתחליף לנורה, פטריית גז מאירה, פטריות חימום אותן ניתן לפרק ל-2 מצבים, הצבה על עמוד או תלייה, פטריות חימום המוצבות על עמוד אותה ניתן "להשחיל" לפתח המיועד לשימשיה שבריהוט הגן ובכך ניתן להשיג פיזור חום מקסימלי.

למה כדאי להתייחס בטרם רכישת פטריית חימום?

ראשית, כדאי מאוד לבדוק מהו גודל השטח שברצונכם לחמם וזאת על מנת להבטיח יעילות וחימום מקיף לכל השטח הדרוש. מלבד זאת, כדאי להתייחס לפרמטרים נוספים כמו התקציב העומד לרשותכם, האיכות והעמידות של המוצר וכמובן, תקופת האחריות הקיימת. מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע בטרם הרכישה.

אזהרות ואמצעי בטיחות:

במקרים בהם פטריית החימום תמוקם תחת פרגולה או תחת גגון, חשוב לוודא כי קיים מרווח מספק כך שפטריית החימום לא תהיה צמודה יתר על המידה למשטח הקירוי.

חובה לוודא כי לפטריית החימום אותה בחרתם ישנו תו תקן

מומלץ לוודא כי לפטריית החימום ישנו ווסת המאפשר ויסות עוצמת החום בנקודה גבוהה שאינה נגישה לילדים. 

ברכישת פטריית חימום על עמוד, מומלץ לרכוש כיסוי לפטריית חימום אשר יגן על פטריית החימום מפני גשם ואבק העשויים להאיץ את בלאי המוצר. 

 

מלבד פתרונות חימום על חשמל או על גז, ניתן למצוא כיום פתרונות חימום באינפרא אדום. 

לפרטים נוספים ולאפשרויות מקבילות אחרות, היכנסו לאתר שלנו להתרשמות

 

אולי יעניין אותך גם