הדברת מזיקים במדשאה


על מנת לשמור על מרבד הדשא הטבעי שלנו ירוק ויפה, עלינו להקפיד עלתחזוקתו השוטפת. חלק בולט והכרחי בתהליך התחזוקה, הוא שלב הדברת המזיקים. שכן, השקעה, גדולה ומסורה ככל שתהיה, תרד לטימיון אם מזיקים כמו חיפושיות, ערצבים וזחלי עש יתמקמו אצלכם בדשא. 

מיהם "אוייבי" הדשא הגדולים?

מרבד הדשא הטבעי ירוק ומרענן למראה. הוא מחפה את האדמה בעשביה תרבותית שמכסה עולם שלם של  חרקים שונים שניזונים משורשי הדשא ומעלים שנשרו או מעלי הדשא עצמו. תזונת החרקים פוגעת באופן ישיר במרבד הדשא ולעיתים אף בפוריות האדמה. החרקים הנפוצים ביותר שפוגעים באופן משמעותי בדשא הם החיפושיות זבל, חד קוניות, זחלי העש, ערצבים ודרן הזבל שהוא האוייב הגדול ביותר. דרן הזבל ניזון משורשי הדשא בעונות המעבר, ועל ידי כך, הוא גורם לניתוק הדשא מהאדמה וממים, כך שהוא חדל מלהתפתח וקמל באופן הדרגתי אך מהיר. 

איך מזהים פגיעה במרבד הדשא?

כאשר אנו מבחינים בדהייה או קמילה אזורית של הדשא, חשוב להתייחס לעניין באופן מיידי. קיימים מזיקים רבים שעשויים לחסל מרבד דשא גדול בימים ספורים  בהיעדר טיפול. כאשר הדשא מתחיל לאבד את צבעו הירוק והופך להיות חום,  ודלילף אנו יכולים לזהות שישנה פגיעה בשורשי הדשא. סימן נוסף, הוא התגודדות ציפורים על הדשא. הציפורים ניזונות מחיפושיות זבל ומזחלים.  

מהם הפתרונות ההדברה לדשא ירוק ואסתטי?

מרבד הדשא החי נמצא בתחרות מתמדת אל מול הדשא הסינטטי. דשא סינטטי הפך נפוץ במיוחד לשימוש, בעיקר בשל בעיות אלו, אך גם רבות אחרות. אם בכל זאת חשקה נפשכם בדשא חי, בדבר האמיתי, הרי שהפתרון לא רחוק. קיימים כיום סוגים רבים של חומרי הדברה. חלקם מגיעים כנוזלי הדברה וחלקם כגרגירים . לא משנה איך החומר נראה, מה שחשוב להתייחס אליו הוא שהתכשיר בטיחותי לשימוש בסביבת בני אדם ובעלי חיים וכמובן ידידותי לסביבה.  את ההדברה יש לעשות באופן אחראי תוך כיסוי מלא של כל חלקי הגוף כולל איברי הנשימה ובנעליים סגורות. חומרי הדברה איכותיים נפוצים הם מקסיטול,טלסטאר, מתזון, ספנס גן, סימשופר, קונפידור, ועוד רבים אחרים. כדאי להתייעץ עם המוכרן בנוגע לחומר הדברת מזיקים המתאים ביותר בעבורכם. כדאי להקפיד על פיזור חומר הדברה בצורה מבוקרת אחת לזמן קצוב על מנת לבצע טיפול מונע שקל פי כמה מטיפול במזיקים קיימים. 

 

אולי יעניין אותך גם