בחירת ריהוט גן מראטן


בחירת ריהוט גן מראטן היא בחירה נפוצה במיוחד. ריהוט הגן מראטן משלב את כל היתרונות של ריהוט גן עמיד במיוחד בפני פגעי מזג האוויר, קל משקל וקל לתחזוקה ובנוסף, בעל עיצובים מרשימים במיוחד המתאימים לכל סגנון עיצוב. 

מהו ראטן?

הראטן הוא בעצם pvc בשילוב אנטי UV. שילוב זה יוצר ראטן עמיד בשמש ובתנאי מזג אוויר משתנים. לסיבי הראטן ישנם מספר גרסאות קיימים סיבים עגולים שהם הסיבים החזקים ביותר, קיים ראטן מסיבים חצי עגולים וסיבים שטוחים. ככלל, ככל שהסיב עבה יותר, כך הוא עמיד יותר וחזק יותר אל מול גשמים וקרני השמש. 

כיצד בוחרים ריהוט גן?

ריהוט גן מראטן הוא ריהוט גן המשלב פרקטיקה ואסתטיקה. ריהוט הראטן מעוצב במגוון סגנונות והוא עשוי להיראות בסיסי וקלאסי או מסיבי ויוקרתי. ריהוט גן ראטן הפך נפוץ במיוחד בשל העובדה שהוא מתאים לכל סגנון עיצוב והוא משתלב נהדר עם כל חומר גלם. לרב הוא קל משקל וקל לניוד, הוא עמיד לאורך זמן והתחזוקה שלו קלה במיוחד. המגוון הרחב עשוי לבלבל כל מעצב גינות, כך שמומלץ להעריך את הצרכים שלכם עוד בטרם ההגעה לחנות. ריהוט הגן מראטן עשוי להיות סט של שולחן וכיסאות או סט של מערכות ישיבה סלוניות. עגולה, מרובעת או מלבנית, בשילוב זכוכית או בשילוב מתכת, בהיר או כהה, גבוה או נמוך. יש למדוד היטב את השטח המיועד להצבת פינת הישיבה מראטן ולקחת בחשבון מקום חופשי לתזוזת כיסאות או סועדים. מומלץ שלא להתפתות ולרכוש פינת ישיבה גדולה מידי לחלל קטן מאחר וזה עשוי ליצור אוירה צפופה ונגישות נמוכה. מומלץ לבחור ריהוט גן מסיבי ראטן איכותיים ועבים ולטפל בהם כראוי על מנת להאריך את חייהם. בחירת מערכות ישיבה לגינה הם עניין של טעם אישי והעדפה, אך מומלץ לא להתפשר על איכות. 

איך לתחזק ריהוט גן מראטן?

תחזוקת ריהוט גן מראטן קלה יחסית ואינה דורשת תחזוקה קיצונית. הנילווים האופיניים לריהוט הגן מראטן זקוקים להתיחסות גדולה יותר. הראטן הוא חומר קל משקל. הוא שזור בצורה צפופה לרב על מסגרת אלומיניום קלת משקל מה שהופך את הריהוט לקל לשינוע ולהזזה. אך מפאת משקלו הקל, הוא עשוי לעוף בתנאי מזג האוויר הקיצוניים של סופות ורוחות עזות. על מנת למנוע זאת,  מומלץ בימי החורף או בזמנים בהם אין שימוש בפינת הישיבה, לכסות את מערכת הישיבה מראטן בכיסוי לריהוט גן מתאים או בברזנט ולקבע אותם כך שלא יעופו עם הרוחות. פינות ישיבה רבות משלבות משטח זכוכית בשולחן המערכת, מערכות ישיבה מראטן באיכות ירודה עשויות לכלול משטח זכוכית באיכות ירודה. משטח זכוכית זול עשוי להיות מסוכן במקרה של שינוע או שבר, ולכן מומלץ לא להתפשר על ריהוט גן איכותי מראטן הכולל משטח זכוכית מחוסמת ועמידה למכות ולסדקים. נילווה אופייני נוסף לפינות ישיבה מראטן הם כריות נוי או כריות ישיבה הממוקמות על הכיסאות או הכורסאות. כריות אלו לרב תפוחות למראה. כריות אלו עמידות למים אך הן עשויות להתבלות במגע ישיר ותכוף עם קרני השמש או מי הגשמים. לכן, מומלץ למקם את פינת הישיבה במקום מוצל או מקורה ולהניח את הכריות בזווית אלכסונית מעט. בימי החורף כאשר פינת הישיבה אינה בשימוש, מומלץ לכסות או לאחסן את כריות הישיבה או כריות הנוי. מומלץ לכבס את הכריות במכונת הכביסה הביתית ללא חומרי הלבנה וללא סחיטה. או לחלופין, לכבס ביד. יש לתלות את הכריות לייבוש מלא בטרם החזרתם למושבי פינת הישיבה. 

 

 

אולי יעניין אותך גם