איך תבחרו את הנדנדה המושלמת לגינה שלכם


נדנדה לגינה היא כבר לא שעשוע בלעדי לילדים. נדנדה לגינה היא מקום של שקט ושלווה בגינה הפרטית שלכם. מלבד השימוש בה למטרות הנאה, הנדנדה לגינה הפכה להיות פריט עיצובי לגינה. אז איך בוחרים נדנדה לגינה?

לכל אחד יש את ההעדפה שלו לשימוש בגינת הבית. יש את מי שאוהב לשבת עם קפה ועיתון של בוקר ולנשום אוויר לקראת היום החדש, ישנם שאוהבים לבלות אחר צהרים משפחתי בגינה, וישנם אלה שיושבים בגינה ומפקחים על הילדים ועל בטיחותם. השימושים בגינה רבים אך המשותף לכולם הוא, שכל המשתמשים בה רוצים פינה נעימה לשבת ולנוח. בעיקר כאשר מדובר בגינה מעוצבת. אז למה לא נדנדה בעצם? נדנדות וערסלים לגינה הם הפתרון המושלם לפינה חלומית.

איך בוחרים נדנדה לגינה:

על מנת לבחור את הנדנדה המושלמת לגינה שלכם ולצרכים שלכם, כדאי לכם להתמקד במספר דברים. 

  • סגנון עיצוב - סגנון עיצוב בגינה משפיע באופן ישיר על האיבזור שבה ועל חפצי הנוי שישתלבו בה. סגנונות עיצוב הגינה משתנים מגינה לגינה ולכל אחד ההעדפה שלו. על מנת שהנדנדה שלכם תיראה מתאימה לחלל בו היא מוצבת, מומלת לשמור על קו עיצוב מתאים. הן בחומר הגלם ממנה היא מיוצרת והן בטקסטיל המלווה אותה. הריפודים והכיסויים המלווים את רב סוגי הנדנדות, קיימים במגוון רחב של צבעים ודוגמאות. מומלץ לבחור בצבעים או דוגמאות שמשתלבות עם סגנון העיצוב אך גם קלות לניקיון ולתחזוקה. 
  • גודל - על מנת להתאים את הנדנדה לגינה שלכם, עליכם לבחור בגודל המתאים. כזו שלא "תשתלט" על הגינה ותהפוך אותה לצפופה ולא נוחה. מומלץ לתכנן מראש את מיקום הנדנדה, למדוד בצורה יסודית את החלל ולהיות מוכנים עם רשימת מידות מסודרת בטרם ההגעה לחנות. כך תוכלו להיות ממוקדים ולא להתפתות לרכישת נדנדה גדולה מידי שתאפיל על הגינה כולה. גם אם המשפחה שלכם גדולה יחסית. 
  • נוחות- נוחות נדנדת הגינה שלכם חשובה במיוחד. אם אתם רוצים להינות מהנדנה שלכם לאורך זמ, עליכם לבחור בנדנדה נוחה שלימוש לישיבה ממושכת. מומלץ לשבת כ- 3-4 דקות על הנדנדה בחנת ולבחון אותה לטווח הארוך. נוחות בנדנדה באה לידי ביטוי בזווית משענת הגב, בריפודים של הנדנדה, בתחושת היציבות בה וכו'.  
  • חומרי גלם- טעות נפוצה היא בחירת נדנדה לגינה על פי המראה שלה. מגיעים לחנות, רואים את מבחר הנדנדות לגינה ובוחרים . באופן טבעי בנדנדה היפה ביותר על פי טעם אישי. כמובן שזו בחירה מקובלת, אך חשוב מאוד לבדוק את חומרי הגלם ממנה עשויה הנדנדה על מנת לוודא כי היא תאריך שנים בשימוש בה. הנדנדה הקלאסית הנפוצה ביותר היא נדנדת עץ. נדנדת העץ בנויה מעץ מלא, ולרב משלבת גם טקסטיל לנוחות מירבית. היא כוללת גימורים מעוצבים והיא נחשבת ליציבה במיוחד. נדנדות נוספות נפוצות לא פחות, הן נדנדות המתכת / אלומיניום. הן עמידות ויציבות ונוחות לשימוש. חומר גלם נפוץ לא פחות בשימוש בנדנדות הוא הראטן. נדנדות לגינה מראטן מאופיינות לרב במראה מפואה ועשיר. ניתן למצוא נדנדת חצר מראטן זוגית, או לשלישיה ואפילו בודדת והיא ללא ספק מעשירה את מראה הגינה. 
  • איכות- איכות הנדנדה משפיעה באופן ישיר על העמידות שלה, על הבטיחות בשימוש בה ועל המראה שלה לטווח הארוך. על מנת להינות מהנדנדה לזמן ממושך, מומלת לבחור בנדנדה איכותית ויציבהמחומר חזק וגימורים איכותיים. מומלץ לברר מעט אודות היצרן ומאיזו מדינה היא מיובאת מאחר ולכל מדינה יש את התקן שלה ואת הדרישות הבטיחותיות שלה. 
  • בטיחות- השימוש בנדנדה נפוץ בכל גיל. ילדים קטנים ומבוגרים נהנים לבלות בה את זמנם. על מנת להבטיח כי הנדנדה בטיחותית לשימוש, מומלץ מאוד לוודא כי היא נושאת תו תקן מתאים ותקף. במקרה בו אתם מתקינים את הנדנדה בעצמכם, חשוב להקפיד על חיזוק וקיבוע כראוי. יש לבדוק מה המשקל המקסימלי המותר לשימוש בנדנדה. 

היכן נמקם את הנדנדה בגינה?

בחירת המקום המושלם לנדנדה זה שלב חשוב. מומלץ לבחור את מיקום הצבת הנדנדה עוד בטרם הרכישה על מנת להבטיח שהיא תתאים באופן מדוייק. על מנת להינות מהנדנדה בצורה אופטימאלית, כדאי לבחור מיקום נעי ונוח. מומלץ לבחור מקום מוצל על מנת להינות מהנדנדה גם בימי הקיץ החמים. מומלץ למקם את הנדנדה על שטח מרוצף כמו בטון, אבנים, אריחים, מרצפות וכד'. ולא ישירות על דשא או על אדמה מאחר ולחות או שלוליות מים בחורף עשויים לפגוע ברגליים של הנדנדה. כדאי למקם את הנדנדה במקום בו תוכלו לשבת עליה ולראות את רב הגינה בעיקר במידה ויש לכם ילדים שזקוקים להשגחה.  

גם אם אין ברשותכם די שטח להצבת נדנדה, תוכלו לרכוש נדנדת יחיד הנתלית על עץ או על תקרה או מלחלופין, להינות מערסל שכיבה או ערסל ישיבה נוח לא פחות.

 

 

 

אולי יעניין אותך גם