פתרונות הצללה שישדרגו לכם את הגינה


בעונת החורף אנו מחכים להפוגות שבין הגשמים והרוחות על מנת להינות מהגינה שלנו. בימי הקיץ, אנו מחכים לרדת השמש הקופחת עלינו במלוא עוצמתה על מנת לצאת ולהתרווח בגינה שלנו. קיימים כיום מגוון אמצעי הצללה יעילים שיהפכו את השהייה בגינה לנעימה יותר כל השנה. 

גם אם אינכם מעצבי גינות מקצועיים, אתם מודעים לעובדה כי יש לכלול פינת הצללה אחת לפחות בעיצוב הגינה שלכם. הצורך השילוב פינות מוצלות בגינה הוביל למגוון דרכים להצללה ולכם נותר רק לבחור.

פתרונות הצללה נפוצים:

רשתות צל - רשתות צל הן פתרון יעיל במיוחד. הוא מעניק עד 90% הצללה, והוא זמין במגוון גדלים, מידות וצבעים. פריסת רשת צל בגינה הוא פתרון זמין בתקציב נמוך יחסית. רשתות הצל עשויות סיבי פוליאתילן צפופים במיוחד והם עמידים תחת קרני השמש. היתרון המשמשעותי בשימוש ברשת הצל, הוא העובדה שניתן להתקין את הרשת באופן קבוע או האופן זמני בקלות. 

שמשיות - שמשיות הן פתרון מושלם להצללת אזור מוגדר וקטן יחסית. השימשיות זמינות לרכישה במגוון רחב של גדלים, דוגמאות וצבעים. ישנן שמשיות מרובעות, שמשיות עגולות, שמשיות צד ועוד. הן משתלבות נהדר ומוסיפות חן לכל גינה. את השימשיה מקבעים לאדמה בעזרת מוט מותאם לשימשיות (בדרך כלל כלול ברכישת השמשיה) או בסיס משקולת מותאם לשימשיות שיבטיח יציבות. שמשיה פתוחה עשויה לעוף עם רוחות חזקות, לכן מומלץ לאחסן אותה בחודשי החורף.  תוכלו לקרוא עוד במאמר איך לבחור שמשיה או גזיבו לגינה.

פרגולות- פרגולה היא פתרון הצללה יעיל, אסתטי מאוד אך יקר וקבוע. הקמת פרגולה להצללה בגינה יש לבצע על ידי אנשי מקצוע המתמחים בתחום. הפרגולה היא בעצם הצללה הבנויה מקורות עץ מסוגים שונים. הפרגולה קלה מאוד לתחזוקה, היא דורשת חידוש וצביעה אחת למספר שנים על מנת לשמור על המראה האסתטי שלה.את הפרגולות מקימים לרב בעזרת עץ אורן, עץ גושני או אדני רכבת. 

עצי צל - עצי צל הם הפתרון הטבעי אם ברשותכם גינה רחבת ידיים היכולה להכיל עץ צל רחב.בבחירת עץ צל מתאים, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום שיעזרו לכם לבחור עץ המתאים לדרישות ולצרכים שלכם. בחירת עץ צל רחב במיוחד בעל שורשים עבותים עשוי לפגוע במבנים צמודים אליו, עצים נשירים עשויים לגרום ללכלוך רב בימי הסתיו, עצים מסויימים עשויים להזמין יתושים ומעופפים אחרים וכד'.

מה כדאי למקם באזור המוצל:

האזור מוצל בגינה הוא ככל הנראה האזור שיהיה בשימוש המירבי בגינה. על מנת לבחור את המיקום היעיל ביותר להצללה, מומלץ לבחון היטב את ההרגלים שלכם והצרכים שלכם. 

בריכות שחייה - בריכות שחייה הם תענוג אמיתי בימי הקיץ החמים. אך בילוי זמן ממושך במי הבריכה תחת קרני השמש הקופחת עשויים לגרום למחלות ולהתייבשות. אם אתםן עושים שימוש רב בבריכת השחייה, בעיקר אם ישנם ילדים העושים שימוש בבריכת השחייה, מומלץ למקם את בריכת השחייה הביתית תחת הצללה. 

פינת ישיבה - פינת הישיבה היא המקום הנפוץ ביותר לשימוש בגינות ביתיות. קיימים סוגים רבים של ריהוט גן. חלקם מערכות ישיבה של שולחן וכיסאות, חלקם מערכות ישיבה סלוניות המדמות את הסלון הביתי  ואפילו ספסלים וכיסאות לגינה נחשבים כריהוט גן. לא משנה איזו מערכת ישיבה לגינה תבחרו, אם אתם מבלים בה זמן רבאם לאירוח ואם סתם למנוחה, מומלץ לדאוג להצללה מתאימה שתנגיש את פינת הישיבה לאורך כל היממה. ניתן לקרוא עוד על בחירת מערכות ישיבה לגינה במאמר הבא. 

פינת משחקים - ילדים אוהבים לבלות את זמנם הפנוי מחוץ לבית. בחצר. ברב המקרים בביתים בהם יש ילדים, הגינה מאובזרת במשחקים ואטרקציות המתאימות לילדים כמו בריכה, טרמפולינה, מגלשות, נדנדות, מתנפחים וכד'. כשילדים משחקים, הם מרוכזים בהנאה שלהם ולא מתייחסים לתנאי מזג האויר. לכן, על מנת להקנות להם סביבה בטוחה למשחק, מומלץ למקם את פינת המשחקים שלהם תחת הצללה חלקית לפחות, אשר תמנע מהם בילוי תחת קרני השמש. 

 

אולי יעניין אותך גם