הגנה על כלי גינון בחורף


כלי הגינון שלנו הם חלק בלתי נפרד מהגינה. אנו זקוקים להם זמינים ותקינים על מנת לתחזק את הגינה שלנו או את הבית שלנו. על מנת לשמור על כלי הגינה שלנו שמישים, עלינו לדאוג לאחסן אותם כהלכה. 

 אמנם כלי גינון הם אינם מצרך יקר במיוחד, אך תחזוקה נכונה עשויה לחסוך לכם בכסף ובזמן ותקל עליכם את הנגישות המיידית לכלי העבודה להם אתם זקוקים כשהם תקינים וזמינים לשימוש. 

כלי גינון נפוצים:

.כלי הגינון מקלים עלינו את תחזוקת הגינה באופן משמעותי. קיימים כלים שבלעדיהם, תחזוקת הגינה השוטפת היתה בלתי אפשרית. על מנת להינות מכלי הגינון שלנו לאורך שנים ארוכות, חשוב לאחסן אותם כראוי.

כלי הגינון מתחלקים ל3 קבוצות עיקריות, כלי גינון חשמליים, כלי גינון ידניים וכלי גינון מוטוריים. כלי הגינון הידניים הם הכלים אותם אנו מתפעלים באופן ידני כמו מזמרות, משורים, מגרפות, מעשבים ועוד. כלי הגינון המוטוריים הם החרמשים, מכסחות דשא, משורים, מפוחים, מגזמות ועוד בדומה לכלי הגינון החשמליים הכוללים מגזמות חשמליות, מכסחות דשא חשמליות, שואבי עלים / שואבי דשא סינטטי, חרמשים, משורים, מפוחים וכד'. כולם כאחד עשויים להפגע במגע עם מים או עם קירבה למקורות לחות, לכן עלינו לדאוג לאחסנתם בצורה נכונה ומבוקרת.

אחסנה נכונה של כלי גינון:

כידוע, פגעי מזג האוויר נותנים אותותיהם על כל מה שממוקם מחוץ לבית ומאיצים את הבלאי הטבעי. הבלאי המואץ בולט בעיקר בכלים מתכתיים כדוגמת כלי הגינון אשר מים ולחות עשויים ליצור חלודה. כאשר אנו מאחסנים כלים אשר השימוש בהם מזערי, מומלץ לנקות אותם היטב בטרם האיחסון ולעטוף אותם בכיסויים ייעודיים (כמו כיסוי למכסחת דשא, כיסוי למשור חשמלי או שימוש במזוודות מתאימות.) במקרים בהם ברשותכם גינה רחבת ידיים, מומלץ למקם בגינה מחסן גינה איכותי ועמיד המיועד לגינות. את המחסנים לגינה ניתן למצוא במגוון רחב של גדלים ודוגמאות, כך שתמיד תוכלו למצוא את המחסן המושלם לגינה שלכם. במקרים בהם אין בגינת הבית שלכם מספיק מקום על מנת להציב בה מחסן גינה, ניתן להתאבזר בארגזי אחסון לגינה או אפילו בארונות איחסון לגינה. את ארגזי האחסון ניתן למקם בכמעט כל מקום בגינה למראה אסתטי. בארגזי האחסון ניתן לאחסן חפצים רבים ולשמור עליהם מאווררים ויבשים. ניתן להשיג גם ארגזי איחסון לגינה המשמשים גם כספסל ולשלבם בפינת הישיבה בגינה לניצול מקום מקסימלי. בגינות צרות, ניתן להיעזר בארון איחסון לגינה. ארון האיחסון עשוי פלסטיק או ראטן והוא עמיד לתנאי חוץ כך שהוא מתאים לשימוש בגינה. בארון האיחסון ניתן לסדר בנוחות כלי גינה קטנים או גבוהים ולשמור עליהם מפני מי הגשמים או הלחות. החיסרון העיקרי הוא שלא ניתן לאחסן בהם כלים גדולים כמו מכסחת דשא או כלי גינון וכלי עבודה גדולים. החשוב הוא, לאחסן את כלי הגינון שלכם וכלי העבודה שלכם נקיים ובמקום יבש.

 

אולי יעניין אותך גם