פתרונות חימום לגינה - כך תבחרו נכון


הגינה כבר הפכה להיות חלק בלתי נפרד מהבית, אז למה לא להנות ממנה גם בחורף? כל מה שרציתם לדעת על מגוון אמצעי החימום לגינה ואיך תבחרו את המתאים לכם ביותר

אם יש לכם גינה בבית, כנראה השקעתם בטיפול ובטיפוח שלה, עיצבתם אותה בהתאם לצרכים שלכם, ציידתם אותה באביזרי גן כמו אמצעי אחסון מסוגים שונים, ריהוט גן איכותי ואולי אפילו התפנקתם בגריל או פינת מנגל. אך מה כל זה שווה אם אינכם יכולים לבלות את הזמן שלכם בגינה גם בימי החורף הקרירים?

תחום פתרונות החימום לגינה תפס תאוצה בשנים האחרונות, וכיום כבר לא צריך להסתפק בבילוי בגינה רק בימים נעימים וחמימים, או "משוריינים" במעיל. אפשר לצאת ולהנות חימום נעים המתאים לחללים חיצוניים כמו גינות, מרפסות וכד'. איזה תנור חימום מתאים לכם במיוחד? קראו בהמשך


פטריית חימום על חשמל / גז


אחד האמצעים הנפוצים והבולטים ביותר לחימום חוץ הינם פטריות החימום. פטריות החימום קיימות ב-2 סוגים עיקריים: על בסיס גז ועל בסיס חשמל. מלבד העיצוב הנעים והחיסכון העצום במקום, פטריית החימום מפיקה חום רך ונעים המתפזר באופן אחיד. את פטריית החימום ניתן להציב על עמוד ולמקם אותו בפתח המיועד לשימשיות בשולחן כך שכלל הסועדים יוכלו להנות מחימום במקביל. במקרים אחרים, ניתן להעמיד את פטריית החימום בסמוך למקום הישיבה או אפילו לתלות אותה בגובה כנורה. פטריית החימום יעילה ונוחה לשימוש וכמובן, קלה לתחזוקה. מומלץ להצטייד בכיסוי לפטריית חימום על מנת להאריך את חייה.
לקריאה נוספת על פטריית חימום 

 שלהבת חוצות על חשמל / גז

שלהבת חוצות הינה אמצעי חימום אשר משלב גוף חימום יעיל ואפקטיבי לחוץ הבית יחד עם תאורה דקורטיבית מרשימה. גוף  שלהבת החוצות משלב זכוכית שקופה ועמידה בחום אשר דרכה ניתן לצפות בלהבות האש. שלהבת החוצות בטוחה מאוד לשימוש והיא מחממת ביעילות קוטר ממוצע של כ-4.5 מטרים, היא נפוצה בעיקר בעיצוב חוץ יוקרתי כמו גני / אולמות אירועים, מסעדות ובתי קפה וכד'. שלהבת החוצות קיימת גם בחיבור לגז באמצעות מיכל גז המונח על רגלית השלהבת (בצורה בטיחותית - במקרה של נפילה או דליפת גז, אספקת הגז מתנתקת באופן אוטומאטי) וגם על בסיס חשמל. מומלץ להצטייד בכיסוי לשלהבת חוצות להגנה מפני בלאי מואץ.


תנור חימום אינפרא אדום

תנור אינפרא אדום הוא הטכנולוגיה החדשה והמתקדמת ביותר לחימום יעיל, נקי וללא ריח. מחמם חוצות אינפרא מתמקד בחימום נקודתי של האובייקטים הקרובים אליו, ובכך מונע בזבוז של פליטת חום. מחממי חוצות אינם דורשים תחזוקה שוטפת והם מחממים כ- 5,000 שעות בממוצע לנורת אינפרא. לאחר 5,000 שעות, ככל הנראה יהיה צורך בהחלפת נורה בלבד.
עוד יתרון בולט של תנורי האינפרא אדום הוא העובדה שהוא אינו מפיץ ריח בדומה לאמצעי חימום אחרים הפועלים על גז / נפט והוא ידידותי לסביבה. תנורי חימום אינפרא אדום רבים כיום נשלטים בעזרת שלט או אפילו משלבים טכנולוגיה מתקדמת וחכמה אותה ניתן להפעיל באמצעות אפליקציה.

קמין גז יצוק
אמצעי חימום נוסף, הוא קמין גז. קמין הגז פועל כמובן באמצעות גז, והוא מחמם ביעילות שטח של כ- 60 מ"ר. על מנת להינות מקמין הגז, מומלץ להשתמש בו אך ורק במקומות סגורים יחסית כמו מרפסות, פרגולות סגורות וכד. קמין הגז אינו מתאים לשימוש בגינה פתוחה.


מדורת גן


מדורת גן הינה אמצעי חימום יעיל ודקורטיבי, גם כאן הסוגים הם שונים והאפשרויות רבות. רב מדורות הגינה / קמינים משלבים שימוש בגז אך מעניק אפקט של מדורה המרצדת על אבני זכוכית באופן אסטטי אך ללא ריח פיח האופייני למדורה המוכרת והותיקה. אך כמובן  שקיימות גם מדורת גן המחממות באמצעות עץ לחובבי השיטות המוכרות והישנות.. לא משנה באיזו מדורת גן תבחרו, היא תמיד תהיה פתרון אסתטי לגינה והיא קלה לתחזוקה.

כמובן שמרבית פתרונות החימום מתאימים לגינות, מרפסות ואפילו לפנים הבית.

שימו לב - כיום ישנם מחממים העובדים בטכנולוגיות חדישות ההופכות את השימוש בהן לקל וזמין במיוחד. למשל, תנורי אינפרא הנשלטים באמצעות אפליקציה, ישנם מחממי אינפרא אדום יעילים במיוחד העמידים גם במים, כך שאין כל חשש שינזקו בגשם וכו', ופטריות חימום או תנורי חימום על גז מתאימים במיוחד למקומות שאין בהם שקעי חשמל זמינים, או סתם במידה ורוצים למצוא פתרון נגיש ונוח ללא כבלים.

למידע נוסף, צרו קשר עם נציג מקצועי שלנו והוא יסייע לכם לבחור את פתרון החימום היעיל ביותר עבורכם - 0509907988 

 

אולי יעניין אותך גם