כך תבחרו תאורת גינה


תאורת גינה היא אחד הגורמים המשפיעים על המראה הכללי של הגינה. התאמת תאורת גינה נכונה לגינה שלכם, תהפוך אותה לנעימה יותר, יפה יותר והכי חשוב, בטיחותית יותר. איך תתאימו תאורת גינה מושלמת? הכל במדריך הבא:

כך תבחרו תאורת גינה:

כבר עיצבתם את הגינה, שתלתם את השתילים הנכונים, התקנתם דשא סינטטי או דק יפה ועכשיו הגיע הזמן לבחור תאורת גינה חסכונית שתתאים למבנה הגינה ולצרכים שלכם. לתאורת הגינה, ישנה חשיבות רבה על הנוחות והשהייה בה בשעות הערב. בערבי הקיץ, אנו יושבים בגינה עם אורחים או עם בני המשפחה ונהנים למנגל או אפילו לנשנש ולשתות משקאות קרים באוויר הצח של ערבי הקיץ וכן, נהנים מהמראה הנהדר שלה גם בשעות אלה. ישנן אפשרויות רבות של תאורת גינה החל מתאורה סולארית לגינה ועד למנורות לד שאף הן חסכוניות. יש לתת חשיבות רבה למשחק של אור וצל. ניתן לחדד או לשחק באמצעות זוויות הארה של גופי תאורה וליצור הרבה אפשרויות בחלל הגינה שלנו. תוכלו להבליט צמחים מיוחדים בנתינת דגש של אור צבעוני שיקנה מראה מיוחד לגינה. יש לחשוב גם על האלמנטים הבטיחותיים בגינה בשעות הערב כמו הארה של שביל או מדרגות למניעה של נפילה. גם מפלי מים או בריכות נוי צריכים אור מיוחד על מנת שיוכל להבליט אותם.

תאורת הגינה מחולקת לשני חלקים:

תאורת הגינה מתחלקת לשני חלקים, עמודי תאורה וגופי תאורה. עמודי התאורה, ישמשו אותנו להאיר שבילים ופינות מיוחדות בגינה שברצוננו להבליט, והם בעלי אור עדין יותר ואילו גופי התאורה יהיו מותקנים על קירות הבית ויקנו לנו תאורה חזקה יותר להאיר משטחים, פינות ישיבה חניה וכדומה. רבים מאתנו, נוטים לשלב בין שניהם כאשר גופי התאורה מעניקים לנו את השימוש בגינה גם בשעות הערב ואילו עמודי התאורה, יקנו לנו עיצוב מיוחד בגינה הנועד יותר לדקורציה מעניינת. כאשר אתם ניגשים לחנות המוכרת תאורת גינה, יש לשאול את הפרטים על תאורת הגן השונה ולבקש מהמוכר שייעץ לכם על פי ממדי הגינה שלכם, מה כדאי לרכוש על מנת שהתאורה שלכם בגינה תהיה מושלמת. ישנם גם אלמנטים של עיצוב כמו קישוטים סולריים לגינה שרק יוסיפו עניין ויופי לעיצוב הגינה שלכם. ניתן למצוא ציפורים בצבעים מרהיבים שיירו באור עדין את הגינה וכן, מנורת נר סולרית לאווירה רגועה ורומנטית ועוד.

תאורת גן סולארית – בחירה חסכונית וחכמה:

תאורת גן סולארית, מספקת להרבה בעלי בתים אפשרות להאיר שבילים בגינה או להדגיש פינות מיוחדות בה. גם אווירה מיוחדת, ניתן להדגיש באמצעות תאורת גן סולארית. אין צורך להסתייע בחשמלאי, בכדי שיתקין לכם את התאורה הסולרית. ההתקנה היא פשוטה, אך יש להציב את התאורה במקומות הנכונים. יש לבדוק, אם הסוללה זקוקה לאור מלא מהשמש בכדי שתוכל להיטען. ישנן נורות סולאריות, שנטענות באמצעות אור שמש חלקי ואותן ניתן להציב גם מתחת לעצי נוי. סוגים כאלה של נורות סולאריות, ניתן להטעין גם בימים סגריריים יותר. החיסכון באנרגיה הוא משמעותי ורבים רוכשים את התאורה הסולארית, המגיעה במגוון דוגמאות, צבעים וברמה של אור המתאימה להם.

 

אולי יעניין אותך גם