איך בוחרים מחסן לגינה


מחסן גינה הוא פריט חובה בכל בית פרטי. מחסן הגינה הוא בעצם ביתם של כלי העבודה וכלי הגינון היקרים שלנו. המחסן משמש אותנו לאיחסון מצורים וחפצים רבים שאינם בשימוש זמני והוא זה ששומר על הסדר והארגון בגינה. לכן, על מחסן לא מתפשרים. איך בוחרים את המחסן המתאים לכם ביותר

איך בוחרים מחסן לגינה

בבואנו לרכוש מחסן חדש לגינה, עלינו להתייחס למספר פרמטרים חשובים. אטימות, עמידות, בידוד והגבהה. יש לוודא כי מחסן  הגינה אינו חדיר למים. ארצנו אמנם שטופת שמש, אך ישנם ימים גשומים מאוד בחורף והציוד היקר לנו במחסן כמו כלי גינון, כלי עבודה, מכסחת הדשא, רהיטים שונים ומוצרים נוספים שאנו מחזיקים בגינה, עלולים להינזק. המחסנים לגינה הנפוצים היום הם מחסני הפלסטיק. חשוב כי מחסנים אלו, הם בעלי יכולת בידוד טובה והם עמידים בפני תנאי מזג האוויר בארץ. יש לוודא כי למחסן שתרכשו, תהיה הגבהה מהקרקע, כך שמים לא יחדרו גם מקרקעית המחסן. רבים משתמשים במחסני גינה גם חדר עבודה וגם לאחסון של מוצרים שונים שאין לנו צורך בהם בבית. מה שינחה אתכם ברכישה של מחסן גינה היא השאלה לשם מה הוא מיועד. יש שימושים וצרכים שונים של כל אחד. יש כאלה המעוניינים במחסן גדול יותר על פי  המוצרים השונים והפריטים אותם הם מעוניינים לאחסן. ישנם 4 סוגים של מחסני גינה, השוני הוא החומר מהם מחסנים אלה עשויים.

ארגון וסדר נכון במחסן הגינה

מחסן גינה חייב להיות מסודר ונגיש, לכן, יש לארגן אותו על מנת שנוכל לעבוד ולהרגיש בו נוח. ישנם ארגזי אחסון המיועדים לשמור על הסדר במחסן. גם ארונות המיועדים לאחסון כלי העבודה השונים חייבים להיות במחסן לשמירה על הארגון והסדר הטוב. בררו בחנות על הארונות איחסון, ארגזי האחסון ופתרונות האיחסון השונים שיש למוכרים להציע לכם. יש לתכנן היטב את החלל במחסן ולנצלו בתבונה. ניתן למצוא גם מתקני תלייה לכלים ולחפצים השונים. תלייה חוסכת לנו הרבה מקום. פתרון יעיל נוסף הוא ארגז איחסון גדול, שבו ניתן לאחסן בצורה מסודרת דברים קטנים שעשויים להתפזר. תוכלו לראות תמונות באתרי האינטרנט של מחסנים, כיצד הם נראים בחוץ ובפנים ולחפש את הציוד הנלווה שהוא חיוני לארגון המחסן שלכם. אם אתם מעוניינים באור ואוורור, חשוב כי תבחרו מחסן שיהיו בו חלונות. תוכלו לחסוך בחשמל ואוויר צח יחדור למחסן באמצעות החלונות. גם הנעילה של דלתות המחסן חשובה. רכשו דלת שלא יהיה קל לפרוץ אותה והתקינו בה מנעול חזק שלא יהיה קל לפרוץ אותו. כבר קרו הרב מקרים בהם בוצעו פריצות למחסנים שנגנב מהם ציוד יקר השווה הרבה כסף וחבל.

סוגי מחסני גינה נפוצים:

ישנם מחסני גינה העשויים מעץ שהם נחשבים ליקרים, ישנם מחסני הפלסטיק הפופולריים, יש מחסני מתכת ומחסני גינה, העשויים מחומר הנקרא פי וי סי. חומר זה מבודד מפני חום וקור ויש במחסנים אלה, דפנות כפולות מה שאוטם את המחסן מפני חדירת מים. חשוב כי תעשו רשימה על החסרונות והיתרונות שיש בכל סוג של מחסן וכך, תדעו באיזה סוג של מחסן לגינה תבחרו. התקציב הוא אמנם פרמטר חשוב, אך לא כדאי ללכת על מחסני גינה זולים מאחר והם עשויים לגרום לנזק לחפצים המאוכסנים בהם ורוב הסיכויים שהם יתבלו מהר ותצטרכו שוב להוציא סכום נכבד של כסף על מחסן חדש ואיכותי.

התייעצו עוד היום עם צוות ג.חיון על מנת למצוא את פתרון האיחסון המתאים לכם ביותר.

 

אולי יעניין אותך גם