איך מתאימים מערכת השקייה יעילה לגינה שלכם


מערכת השקייה יעילה היא אחד הגורמים המרכזיים לחיסכון בזמן, חיסכון בכסף וכמובן השקייה מדוייקת ובמינונים מתאימים ובשעות קבועות. שילוב מערכת השקייה בגינה תבטיח לכם גינה פורחת, בריאה ויפה לאורך זמן. 

במהלך תכנון גינת החלומות  הפרטית שלנו, אחד האלמנטים החשובים ביותר הוא תכנון מערכת ההשקיה. לתכנון נכון ויעיל של מערכת ההשקיה יש השפעה ישירה על הפריחה ותוחלת החיים של הצמחים השונים בגינה. יש להתאים את מערכת ההשקיה על פי שטח הגינה ואופי הצמחייה. את מערכת ההשקייה מומלץ להתקין עוד בטרם התקנתם דשא סינטטי , דק מעץ או כל חיפוי קרקע אחר, וזאת על מנת להימנע מצינורות חשופים העשויים לפגוע במראה הגינה. כדאי לבחור מערכת השקיה אוטומטית שניתנת לתכנון מראש על מנת להבטיח השקייה בכמות מתאימה ובזמנים קבועים.  גם התקציב הינו גורם חשוב לרכישה ותכנון של מערכת ההשקיה האוטומטית. אם יש לכם גנן, תוכלו לתת לו את המשימה במידה ואין לכם את הזמן והידע הנכון לרכישה של מערכת השקיה איכותית. במקרים אחרים, ניתן להסתפק בממטרה איכותית, אך זו תשקה באופן אחיד את הסובב לה, ולא תבטיח הגעה לכל הצמחייה בגינה.

תכנון מערכת ההשקייה:

התכנון של מערכת ההשקיה, מתחיל עם התמקדות במקור המים הטוב ביותר בגינה שלכם. שלב זה מתייחס לאופן של פריסת מערכת ההשקיה. יש לתכנן נכון את הבחירה של הבקר הראשי, בקר זה, שולט בכמויות אספקת המים שנחוצים לגינה. כאשר מתכננים להתקין מערכת השקיה לגינה, יש לבחור גם את הסינון המתאים. ישנם שני סוגי סינן ראשיים. הבחירה של הסינון תהיה מבוססת כמובן על הסוג וכמות הלכלוך שיהיו במים. ישנו סינון מסוג רשת, דיסק שהוא פילטר וסינון מסוג של חצץ. יש לתכנן גם את מערך הטפטפות מבחינת המרווחים שדרושים בין הטפטפות תוך התאמה לצמחיה בגינה. רכישת מערכת השקיה עם דישון לגינה באמצעות תכנון של מערכת ההשקיה בגינה, תוכלו להחליט כיצד תתבצע השליטה על מערך הטפטפות, אם באמצעות בקר ראשי או ע"י מערכת בקרה ממוחשבת .רוב מי שרכש מערכת השקיה לגינה, יודע עד כמה זה קשה להשקות את הגינה על פי חלוקה לאזורים ובזמנים שונים, לכן מחשב ההשקיה הוא חלק חיוני ברכישה ותכנון של מערכת ההשקיה בגינה שלכם. סדירות ההשקיה תתאפשר, תוך התקנה של מערכת השקיה ממוחשבת. בהרבה מקרים אנו שוכחים להשקות או שאנחנו מחוץ לבית או בחופשה, המחשב מפעיל את מערכת ההשקיה ודואג כי תגיע הכמות הנכונה של המים לכל הצמחים בגינה. ניתן להתקין גם מערכת דישון אוטומטית באמצעות מערכת ההשקיה, כך שכמות הדשן תגיע באמצעות המים . 

התקנת משאבת דשן כחלק ממערכת ההשקיה:

היום, יותר בעלי גינות פרטיות, מודעים ליתרונות של התקנת משאבת דשן כחלק ממערכת ההשקיה. הדישון מתבצע באמצעות משאבת הדשן מספקת לצמחייה תנאי גידול יעילים הכוללים כמות מדויקת של חנקן, זרחן ואשלגן שילוב המשאבה במערכת ההשקיה, חוסך הרב מים היות וצמחייה בגינה, הופכת להיות לחזקה יותר ובריאה. הדשן הנוזלי, מוחדר למערכת ההשקיה רק באמצעות הטפטפות.  כאשר תתאימו מערכת השקיה שתהיה מותאמת לגינה, הגינה שלכם תישמר ועבודות הגינון בה, יהיו יעילות ופשוטות יותר, אין עוד התעסקות יום יומית בהשקיה של הגינה, במיוחד בתקופה בה ישראל נמצאת במשבר מים. תוכלו לרכוש מערכת השקיה שתהיה חסכוני במים ויעילה. בחנויות המוכרות ציוד חקלאי מתקדם, תוכלו להתייעץ עם המוכרים על מנת שאלה יסייעו בידכם לרכוש את מערכת ההשקיה הטובה ביותר לגינתכם.

 

אולי יעניין אותך גם