איך בוחרים כלי גינון איכותיים


על מנת לשמור על הגינה שלנו יפה ופורחת, יש לדאוג לטפח אותה ולתחזק אותה באופן שוטף. תחזוקת הגינה על בעזרת כלי גינון איכותיים הופכת את המשימה לנגישה וקלה יותר. 

בין אם הקמתם את הגינה שלכם בעצמכם ובין אם את המשימה ביצעו אנשי מקצוע כמו צוות גננים מקצועי, מעצבי נוף וכו' על מנת לשמור על התוצאות לאורך זמן, חשוב להקפיד על תחזוקה שוטפת. שימוש בכלי גינון איכותיים יקלו עליכם את המשימה באופן משמעותי. מבחר כלי הגינון רחב במיוחד. ניתן למצוא כלי גינון זולים מאוד וכלי גינון יקרים מאוד וכמובן מה שביניהם. בכל מקרה הכלל הוא פשוט - עליכם לזהות את הצרכים האמיתיים שלכם ולהתייעץ עם איש מקצוע בתחום שידע להתאים את הכלי המתאים ביותר לגודל הגינה, למטרת השימוש ותכיפותו. אך הבחירה הסופית צריכה להיות של כלים איכותיים בלבד והם לא חייבים להיות יקרים במיוחד אם תדעו היכן לרכוש אותם.

תחום כלי הגינון מחחולק לכלי גינון מוטוריים, כלי גינון חשמליים וכלי גינון ידניים. הכלים להם אתם זקוקים תלויים בסגנון עיצוב הגינה שלכם ובגודלה. למשל, אם בחרתם לשלב בגינה דשא סינטטי במקום דשא טבעי, ככל הנראה אין לכם כל צורך במכסחת דשא אך יש לכם צורך במגרפה בעלת שיניים קפיציות על מנת לגרוף את העלים ואת הלכלוך מהמרבד.  

כלי גינון להשקייה

השקייה היא הכרח בגינה בה יש עצים, פרחים שיחים ומיני צמחייה. השקייה נכונה ויעילה תבטיח לכם צמחייה בריאה, חיסכון בכסף ותחזוקה קלה יותר. על מנת להשקות במקסימום חיסכון במשאבים, כדאי לשלב בגינה שלכם ממטרה או טפטפות שיעשו את העבודה במקומכם. את הטפטפות או לממטרות ניתן לחבר למחשב השקייה המפעיל אותם באופן אוטומטי. אם בחרתם להשקות את הגינה בעצמכם, תוכלו להקל את המשימה בעזרת צינור השקייה איכותי, אקדח השקייה וגלגלת לצינור השקייה שתבטיח סדר בגינה. 

כלי גינון לגיזום 

שיחים שצומחים בצורה לא מבוקרת, ענפים סוררים, פרחי נוי שקמלו, גדר חיה שאיבדה צורה, כל אלה עשויים לפגוע משמעותית במראה הגינה. על מנת לשמור על הגינה יפה ומטופחת, מומלץ להצטייד בכלי גינון המתאימים לגיזום וליישור צמחיה בצורה   בטיחותית וטובה. הכלים הנפוצים ביותר העומדים לרשותנו לצורך שמירה על הצמחייה יפה ואסתטית הם מכסחת דשא המיועדת לכיסוח דשא טבעי. את מכסחת הדשא ניתן למצוא במגוון סוגים. מכסחת דשא העובדת על בנזין, מכסחת דשא חשמלית, ואפילו , מכסחת דשא ידנית. על מנת ליישר  ולעצב שיחים, צמחים גדולים וכו', כדאי להצטייד בחרמשים, מסור שרשרת, מגזמות, מזמרה לצמחים נמוכים ועדינים, מגזמת גובה לצמחים גבוהים וכו'

כלי גינון לתחזוקה

תחזוקת הגינה כוללת ניקיון הגינה, המשטחים המצויים בה וטיפול בצמחיה. מפוח עלים, מטאטא מוטורי לדשא  סינטטימעשבמרסס לריסוס והדברה של מזיקים בגינה, מרסקת גזם, מזמרה, מגרפה ומטאטא שבילים שיקל עלינו את ניקיון שבילי הגישה וחיפוי הקרקע אותו שילבנו בגינה. 

המבחר הקיים בחנויות הכל בו לבית ולגן רחב במיוחד. מומלץ לבחור בכלים איכותיים שיחזיקו מעמד לאורך שנים רבות ולא להתפתות לרכוש כלי גינון זולים באופן קיצוני. אלו ברב המקרים יחזיקו מעמד אחרי שימוש אחד או שניים ואף עשויים להפוך את המלאכה לקשה יותר (חדות, דיוק, עוצמה ועוד גורמים) בנוסף לזאת, ככל הנראה תאלצו לרכוש חדשים תוך זמן קצר.  תחזוקת כלי הגינון בחורף בעיקר, חשובה מאוד להארכת חייהם. על מנת לשמור על כלי הגינון שלכם בצורה הטובה ביותר, מומלץ לאחסן אותם במקום סגור ויבש (כמו ארגז איחסון או מחסן גינה) ולהקפיד לנקות אותם קלות משאריות בוץ ומים על מנת למנוע חלודה ולהקל על השימוש בהמשך. 

 בהגיעכם לחנות המתמחה בכלי גינון, התייעצו עם מוכרן מקצועי, כזה שידע לשלב בין השימוש האישי הצפוי שלכם במוצר לבין הנתונים הטכניים שלו. אין צורך לרכוש כלי גינון יקר במיוחד, גדול במיוחד ובעל הספק גבוה (במידה ומדובר בכלי חשמלי / מוטורי) אם יש ברשותכם גינה קטנה. ולחלופין, במקרה של גינה גדולה כלי בעל נפח קטן לא יעשה את העבודה ביעילות וידרוש מכם עבודה קשה, ארוכה ומורכבת יותר.
מומלץ לבדוק במהלך הרכישה, מה היקף האחריות שהיצרן מספק, האם ואיזו תמיכה טכנית ניתן לקבל מהיבואן, והאם ניתן להשיג חלקי חילוף לכלי במידת הצורך. איש מכירות מקצועי ידע לספק לכם את הפרטים הללו ואף יעיד על איכות המוצר מניסיונו.
רוב המותגים המובילים האיכותיים מייצרים כלים במגוון רמות, המתאימים לשימוש מקצועי, לשימוש חובבני מתמשך ושימוש פרטי ביתי . טווח המחירים בהתאם ולרוב הפרשי המחירים בין מותג זול לבין למוצר לשימוש פרטי ממותג איכותי יהיה זניח.
כמובן שבשימוש מקצועי השיקולים הם רבים יותר ויש להתחשב במספר גורמים נוספים העשויים להשפיע על הכלכליות והכדאיות שבשימוש בכלי. נניח, כלי המיועד לשימוש מקצועי, יעבוד ברציפות זמן ממושך יותר ויקצר את תהליך העבודה, כמו גם כלי בעל תצרוכת דלק גבוהה עשוי להפוך להוצאה גדולה במיוחד בשימוש תכוף. כלי מקצועי איכותי יאפשר שימוש ממושך ונוח יותר, הוא יהיה לרב ארגונומי וקל משקל ומתוכנן נכון לשימוש מקצועי.
תנאי נוסף חשוב במיוחד שרבים שוכחים לקחת אותו בחשבון הוא נושא הבטיחות בשימוש. חשוב מאוד לשים לב לבחור בדגם ויצרן העומד בתקנים המחמירים ביותר בנושא בטיחות. כמו מיגון מתאים לחלקים מסויימים בכלי ( ידית בלם חירום / כיסוי איכותי ועמיד לשרשרת המונעת מגופים זרים לעוף לכיוון המפעיל ולפגוע בו.
כלי עבודה איכותיים שמים דגש בנושא, ומקפידים לעשות שימוש בחומרים איכותיים ועמידים.

 

אולי יעניין אותך גם