איך בוחרים כלי גינון איכותיים


על מנת לשמור על הגינה שלנו יפה ופורחת, עלי לדאוג לטפח אותה ולתחזק אותה באופן שוטף. תחזוקת הגינה על ידי כלי גינון איכותיים הופכת את המשימה לנגישה וקלה יותר. 

בין אם הקמתם את הגינה שלכם בעצמכם ובין אם את המשימה ביצעו אנשי מקצוע כמו צוות גננים מקצועי, מעצבי נוף וכו' על מנת לשמור על התוצאות לאורך זמן, חשוב להקפיד על תחזוקה שוטפת. אין כל ספק כי שימוש בכלי גינון איכותיים יקלו עליכם את המשימה. מבחר כלי הגינון רחב ועשיר במיוחד, כך שבקלות ניתן למצוא את כלי הגינון המתאימים ביותר לגינתכם. 

תחום כלי הגינון מחחולק לכלי גינון מוטוריים, כלי גינון חשמליים וכלי גינון ידניים. הכלים להם אתם זקוקים תלויים בסגנון עיצוב הגינה שלכם ובגודלה. למשל, אם בחרתם לשלב בגינה דשא סינטטי במקום דשא טבעי, ככל הנראה אין לכם כל צורך במכסחת דשא אך יש לכם צורך במגרפה בעלת שיניים קפיציות על מנת לגרוף את העלים ואת הלכלוך מהמרבד.  

כלי גינון להשקייה

השקייה היא הכרח בגינה בה יש עצים, פרחים שיחים ומיני צמחייה. השקייה נכונה ויעילה תבטיח לכם צמחייה בריאה, חיסכון בכסף ותחזוקה קלה יותר. על מנת להשקות במקסימום חיסכון במשאבים, כדאי לשלב בגינה שלכם ממטרה או טפטפות שיעשו את העבודה במקומכם. את הטפטפות או לממטרות ניתן לחבר למחשב המפעיל אותם באופן אוטומטי. אם בחרתם להשקות את הגינה בעצמכם, תוכלו להקל את המשימה בעזרת צינור השקייה איכותי, אקדח השקייה וגלגללת לצינור השקייה שתבטיח סדר בגינה. 

כלי גינון לגיזום 

שיחים שצומחים בצורה לא מבוקרת, ענפים סוררים, פרחי נוי שקמלו, גדר חיה שאיבדה צורה, כל אלה עשויים לפגוע משמעותית במראה הגינה. על מנת לשמור על הגינה יפה ומטופחת, מומלץ להצטייד בכלי גינון המתאימים לגיזום וליישור צמחיה בצורה   בטיחותית וטובה. הכלים הנפוצים ביותר העומדים לרשותנו לצורך שמירה על הצמחייה יפה ואסתטית הם מכסחת דשא המיועדת לכיסוח דשא טבעי. את מכסחת הדשא ניתן למצוא במגוון סוגים. מכסחת דשא העובדת על בנזין, מכסחת דשא חשמלית, ואפילו , מכסחת דשא ידנית. על מנת ליישר  ולעצב שיחים, צמחים גדולים וכו', כדאי להצטייד בחרמשים, מסור שרשרת, מגזמות וכו'

כלי גינון לתחזוקה

תחזוקת הגינה כוללת ניקיון הגינה, המשטחים המצויים בה וטיפול בצמחיה. מפוח עלים, מטאטא מוטורי לדשא  סינטטימעשבמרסס לריסוס והדברה של מזיקים בגינה, מרסקת גזם, מזמרה, מגרפה ומטאטא שבילים שיקל עלינו את ניקיון שבילי הגישה וחיפוי הקרקע אותו שילבנו בגינה. 

המבחר הקיים בחנויות הכל בו לבית ולגן רחב במיוחד. מומלץ לבחור בכלים איכותיים שיחזיקו מעמד לאורך שנים רבות ולא להתפתות לרכוש כלי גינון זולים באופן קיצוני. אלו ברב המקרים יחזיקו מעמד אחרי שימוש אחד או שניים ותאלצו לרכוש חדשים תוך זמן קצר. תחזוקת כלי הגינון בחורף בעיקר, חשובה מאוד להארכת חייהם. על מנת לשמור על כלי הגינון שלכם בצורה הטובה ביותר, מומלץ לאחסן אותם במקום סגור ויבש (כמו ארגז איחסון או מחסן גינה) ולהקפיד לנקות אותם קלות משאריות בוץ ומים על מנת למנוע חלודה ולהקל על השימוש בהמשך. 

 

 

אולי יעניין אותך גם