איך לבחור שמשיה או גזיבו לגינה


כל גינה צריכה חלקה מוצלת שנעים לשבת בה. הצללת האזור בו ממוקמת פינת הישיבה שלכם או אפילו בריכת השחייה הביתית שלכם, תהפוך את הגינה שלכם לשימושית גם בימי הקיץ החמים וגם בשעות החמות ביותר של היום. סוגי ההצללה רבים, בינהם ניתן למצוא גזיבו במגוון סוגים, שמשיות בעיצובים שונים ופרגולות וסוככים. 

איך לבחור אמצעי הצללה לגינה

בישראל קיימות חברות רבות המייצרות פתרונות הצללה. חברות אלו קמו בעיקר בשל החום ששורר בארץ רוב ימות השנה. חשוב להבדיל בין אפשרויות ההצללה השונות ולבדוק מה הכי כדאי לכם. ישנם פתרונות הצללה כמו פרגולות קבועות בחצר, המצריכות אישור מוועדת הבנייה באזור מגוריכם. יש פתרונות הצללה נוספים, כמו לדוגמא, סוככי זרועות שהם נוחים לשימוש, יעילים, זולים יותר ואין צורך עבורם באישור בנייה. אם אנו מעוניינים לארח אורחים בשבתות וחגים בגינה המטופחת של ביתנו, עלינו לדאוג לאמצעי הצללה נוחים שיצלו עלינו ועל האורחים. המטרה של פתרונות ההצללה השונים היא גם לספק צל וגם ליצור מראה אסטטי לבית או לגינה שלנו. ניתן למצוא סוככים מבד המגיעים על מסילות וזרועות. יש מרקיזות שהם גם סוככי זרועות וניתן אפילו לכוון את ההצללה שלהם באמצעות שלט רחוק, או מתג חשמלי. הסוככים השונים, מתאימים כמעט לכל מקום גם לקירוי של חלונות שאין להם תריסים ומטרתם היא להגן על הבית והרהיטים מפני השמש היוקדת ולגרום לחיסכון באנרגיה כמו הפעלת מזגן הרב שעות ביום.

הצללה באמצעות גזיבו או שמשיה:

למרות שאוהלי הגזיבו נחשבים לפרטי ריהוט גן, ניתן להשתמש בהם גם להצללה באזורים מסוימים בגינה. יש לציין כי הגזיבו, הינו מבנה נייד וניתן לקפל ולהרכיב אותו בקלות, כך שאם רוב החצר מוצלת באמצעות פרגולות קבועות או סוככי זרועות ויש חלק אחד שהצל אינו מגיע אליו, תמיד תוכלו להרכיב את הגזיבו בחלק הזה וליצור גם צל וגם מראה נעים. קיימים סוגים שונים של גזיבו. ניתן למצוא גזיבו מפואר ומהודר ממתכת וניתן למצוא גזיבו מהודר מבמבוק, אך ניתן גם למצוא גזיבו נייד ופשוט יותר. ניתן לקחת את הגזיבו גם לים וגם לקמפינג במקומות בהם לבטח תזדקקו לצל. מתחת לגזיבו, ניתן לארגן מקום לבישול ולחפצים השונים שתיקחו עמכם לקמפינג. פתרון נוסף יעיל להצללה הוא השימוש בשמשיה איכותית. שמשיות קיימות היום במגוון רחב של גדלים, סוגים ואיכויות. למשל, שימשיית צד, שמשייה ייעודית למרפסת, שמשיה מרובעת או שמשיה עגולה. שילוב שמשיה טובה בגינה תבטיח לכם הגנה טובה מפני קרני השמש. כאשר אתם עורכים רשימה לפני הטיול המשפחתי או הקמפינג, וודאו שיש לכם פתרון הצללה שאולי תצטרכו על מנת לשבת בנחת ולא להיצלות בשמש היוקדת במיוחד בימי הקיץ החמים וכן, להגנה על הילדים.

רכישה של פרגולות וסוככים קבועים:

הרבה מעדיפים את הפרגולה הקבועה בגינה ולכן, אם אתם מעוניינים לרכוש פרגולה קבועה, כדאי לחשוב על התחזוקה שלה. יש אנשים שאוהבים פרגולות העשויות מעץ, זה דבר נפלא במראה שמתאים לגינה וכן הפרגולה מהווה פינת אירוח מושלמת. חשוב לדעת כי פרגולה מעץ יקרה יחסית וכן, דורשת תחזוקה. אם כבר אתם מעוניינים לרכוש פרגולה ואין לכם את הזמן והתקציב להתעסק בתחזוקה שלה, עדיף כבר לרכוש פרגולה קבועה, העשויה מאלומיניום וחומר קשיח כמו פלסטיק עמיד בפני חום ונזקי מזג האוויר. פרגולות אלה הן זולות יותר ומחזיקות מעמד למשך הרבה שנים. כאשר אתם תתחילו לחפש אביזרים שונים שמיועדים גם להצללה בגינה, כדאי להתייעץ עם המוכרים אם מדובר ברשת הצללה, גזיבו או שמשיות, כך תדעו יותר לגבי הבדים השונים המיועדים להצללה, כדאי שתבצעו סקר שוק מקיף בכמה חנויות או אולמות תצוגה המתמחים בייצור ומכירה של מוצרי הצללה, כך שהבחירה והרכישה של מוצרים אלה תהיה מוצלחת.

בג.חיון תמצאו מגוון רחב של אפשרויות הצללה שיתאימו בדיוק לצרכים שלכם. בקרו אותנו באולם התצוגה.

 

אולי יעניין אותך גם