כך תרחיקו יתושים וזבובים מהגינה בעצמכם


יתושים וזבובים הם המטרידים הרשמיים של הקיץ. הם מציקים לנו בגינה, חודרים אלינו הביתה ומכסים אותנו בעקיצות. אמנם הזמנת מדביר היא אפשרות, אך לא בטוח שהיא האפשרות הטובה והיעילה ביותר. קיימים תכשירים ומכשירים ביתיים רבים להרחקת יתושים. נסו אותם.

אין כל ספק כי עלינו להרחיק את היתושים והזבובים מסביבת המחייה שלנו, אך איך עושים זאת ביעילות מבלי להיכנס להוצאות מיותרות? תחום הדברת המזיקים והרחקת היתושים והזבובים רחב במיוחד וזאת ככל הנראה בשל הנחיצות והצורך בהם. 

איך מרחיקים יתושים מהגינה ומהבית:

קיימים כיום עזרים רבים שיסייעו לכם להרחיק יתושים מטרידים מסביבתכם. כל שיש לעשות הוא לבחור את המוצר המתאים ביותר לסביבה שלכם וכמובן, להתייחס להוראות השימוש על מנת להימנע מהרעלה או משימוש לא יעיל. 

לפידים להרחקת יתושים הם פתרון יעיל ודקורטיבי. הלפידים עשויים במבוק טבעי אשר בנוסף להיותם מרחיקי יתושים, הם מספקים תאורה נעימה ויפה לגינה. 

ריחנים דוחי יתושים הם ריחנים המכילים שמן ציטרונלה הידוע כיעיל להרחקת יתושים. שמן ציטרונלה הוא שמן אתרי אשר ריחו אינו מפריע באופן משמעותי לבני אדם, אך הוא מרחיק ביעילות מיני יתושים וחרקים מעופפים אחרים. ריחנים דוחי יתושים אלו, מצויים לרב כנר המפיק להבה גבוהה יחסית ובכך עשוי להרחיק את היתושים במרחב גדול מחוץ לבית או בתוכו. 

קוטל יתושים חשמלי הוא אחד הפתרונות הנפוצים ביותר. הוא מתאים לפנים הבית ומתאים מחוצה לו בתנאי שהאזור מקורה. קוטל יתושים זה מבוסס על מנורת UV חזקה המושכת אליה את היתושים. קוטל יתושים זה יעיל גם נגד זבובים מטרידים. קוטל היתושים החשמלי לרב מכסה אזור של כ50 מ"ר ובך מבטיח את הסביבה הקרובה אלינו נקיה מיתושים וזבובים. 

קטלן יתושים מקצועי  הוא פתרון נפוץ לא פחות, אך הוא מתאים לשימוש גם באזורים פתוחים כמו גינות. הקטלן יתושים המקצועי מכסה שטח נרחב יותר ועשוי להגיע אף לכיסוי מלא של 150 מ"ר. הקטלן קוטל יתושים, זבובים ושאר חרקים מעופפים ביעילות. בדומה לקוטל היתושים החשמלי, גם הקטלן יתושים המקצועי מבוסס על נורת UV  עוצמתית המושכת אליה את המעופפים.

איך מרחיקים זבובים מהגינה ומהבית:

קוטל זבובים בספריי הוא חומר אותו מתיזים בסיבה בה אנו יושבים. החומר מוכן לשימוש באריזתו המקורית והוא פועל תוך זמן קצר. הוא מתאים מאוד לשימוש הביתי ולגינה. חשוב מאוד לקקרוא היטב את הוראות השימו על גבי האריזה, על מנת להימנע מהרעלה או פגיעה העושיה להיגרם במגע עם החומר. 

 מלכודת זבובים לתלייה היא מלכודת גאונית. מלכודת הזבובים מיועדת לשימוש חד פעמי. את המלכודת תולים כ-5-8 מטר מהאוזר המיועד בגובה של כ1.-2 מטרים והיא לוכדת ביעילות את כל הזבובים העוברים בסביבה תוך שעות אחדות. המלכודת זבובים לתלייה מיועדת לאזורים שמחוץ לבית. 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם