איך לבחור את גריל הגז המתאים לכם


החלטתם להתחדש ולהתפנק בגריל גז ולהחליף את גריל הפחמים הישן שלכם. אך המגוון גדול כל כך, ואתם מרגישים מבולבלים. לפניכם המדריך המלא לבחירת גריל גז איכותי המתאים בדיוק לכם ולצורכיכם. 

גריל גז הוא המחליף האולטימטיבי לגריל הפחמים הישן והמוכר. גריל הגז זמין בכל עת, ואינו דורש מאיתנו לרכוש פחמים כל פעם מחדש או לעמוד שעות ולנפנף מול המנגל על מנת להבטיח צלייה אחידה. בנוסף, אין כל ספק, כי גריל הגז בריא יותר לשימוש. 

איך לבחור גריל גז איכותי לגינה

גריל גז איכותי המתאים בדיוק לצרכים שלכם, עשוי להאריך ימים ולשמש אתכם לאורך זמן. גריל גז הוא לא מוצר זול, אך רכישה מושכלת תבטיח השקעה נבונה לכסף שלך. מומלץ לקבוע את התקציב לפני ההגעה לחנות ולהתפשר דווקא על תוספות ולא על איכות. חשוב מאוד לייעד את גודל הגריל למיקום בו הוא יוצב על מנת להבטיח התאמה מלאה. עלינו לברר היטב מי יצרן הגריל, כמה שנים אחריות ומה רמת האחריות הניתנת לגריל. בנוסף לא פחות חשוב, כמה זמינים חלקי החילוף הדרושים לדגם.

למה כדאי להתייחס בקניית גריל גז לגינה

מבערים

על מנת להנות מצלייה אחידה ופיזור חום יעיל, יש לוודא כי מספר המבערים פרופורציונאלי לגודל משטח הצלייה. לרב, כמות המבערים בגרילי הגז הנפוצים ביותר נעה בין 2-4 מבערים, אך כמובן שבמקרים בהם מדובר בגרילים גדולים יותר, כמות המבערים גדלה בהתאם. בנוסף, חשוב לוודא כי המבערים עשויים חומר עמיד ואיכותי כמו מבערים מיציקת ברזל, מבערי נירוסטה ומבערי אלומיניום. בבחירת גריל הגז כדאי לוודא כי ניתן להחליף את המבער בעתיד במקרה הצורך BTU הוא ככל הנראה מושג אותו תשמעו הרבה בבואכם לרכוש גריל גז. ינסו לפתות אתכם בעוצמת BTU  גבוהה כערובה לגריל גז טוב יותר. אך לא בהכרח כך הדבר. BTU גדול שלא מפוזר באופן אחיד ואינו יעיל כלל ועשוי אף להזיק. יש להתאים את ה BTU לגודל הגריל. 

משטח הצלייה

גודל משטח הצלייה הוא פרמטר חשוב מאוד בבחירת גריל הגז. על מנת להינות מגריל הגז כהלכה, עלינו להתאים את גודלו לדרישות הממוצעות שלנו, שהרי אם אנו משפחה קטנה במיוחד, אין לנו כל טעם בגריל גז בעל משטח צלייה גדול, אך אם אנו משפחה גדולה, לגודל משטח הצלייה חשיבות גדולה יותר.  בנוסף, מומלץ לבחור במשטח צלייה בו יש מספר מבערים, כך שניתן יהיה להתאים את רמת החום הדרושה לכל אזור. אם אתם אוהבים להכין את כל הבשר ורק לאחר מכן להתיישב סביב השולחן עם כולם, אולי כדאי לכם לבחור גריל גז הכולל קומה נוספת, אשר ממוקמת גבוה ורחוק יחסית מהמבערים, כך שניתן לשמור על חום הבשר המוכן. 

רשת צלייה

רשת הצלייה הינה חלק חשוב במיוחד בגריל הגז. על רשת הצלייה להיות עבה מאוד, מה שיבטיח פיזור אחיד של החום, ובנוסף, כדאי לוודא כי רשת הצלייה עשויה חומר עמיד כמו ברזל יצוק או נירוסטה לאריכות ימים, ועוד מומלץ, לבחור ברשת צלייה המצופה חומר מונע הדבקות, מה שיקל משמעותית על הניקיון. 

תוספות

קיימים סוגי גריל גז רבים, כמה מהם מגיעים עם תוספות שונות שאינן הכרחיות אך הן עשויות לשפר את הנאתנו מהגריל באופן משמעותי. למשל, מבער צד. מבער צד הוא להבה הדומה מאוד ללהבה הביתית, עליה ניתן להציב סיר בישול רגיל לחובבי טיגון הצ'יפס או בישול תוספות נוספות לארוחה ואפילו העמדת פינג'אן קפה לסוף הארוחה. מד חום, המאפשר "הצצה" לטמפרטורה שבתוך הגריל מבלי לפתוח את המכסה ולהוציא את החום החוצה. מפזרי להבה הם גם תוספת מעולה שקיימת כיום במרבית גרילי הגז. מפזרי הלהבה מונעים התלקחות טיפות שמן שמטפטף על המבערים ובכך מבטיח שהצלייה תהיה אחידה ללא פיח. 

גימורים

אם אתם מתכננים לרכוש גריל גז שישמש אתכם לאורך שנים ארוכות, מומלץ להשקיע ולבחור בעגלת גריל גז איכותית ומעוצבת בעלת רמת גימור גבוהה. עגלות הגריל האיכותיות יותר, כוללות מכסה העשוי פלדת אל - חלד (נירוסטה) גלגלים עמידים ואיכותיים היקלו עליכם את שינוע העגלה, מדפי נירוסטה לנגישות גבוהה, הצתה חשמלית וכד'. חשוב לוודא כי העגלה יציבה ועמידה. 

אמצעי בטיחות בשימוש בגריל גז:

  • את גריל הגז יש למקם באזור פתוח ומאוורר היטב. אין למקם אותו תחת גג או הצללה מכל סוג.
  • יש להרחיק את גריל הגז באופן מוחלט מכל חומר דליק העשוי להימצע בקרבת מקום
  • בעת השימוש בגריל, יש להקפיד להניח את בלון הגז על הקרקע ולא על עגלת הגריל
  • בעת החלפת המיכל יש לוודא כי כל ברזי הגז סגורים 
  • יש לוודא כי הצינור המחבר בין גריל הגז לבין בלון הגז שלם ותקין לחלוטין
  • אין להזיז את גריל הגז שהוא דולק
  • יש להרחיק ילדים ובעלי חיים מסביבת הגריל
  • יש לאחסן את בלון הגז במקום קריר ומוצל עם סיום השימוש

בג. חיון, כל-בו לבית ולגינה, תמצאו מגוון גדול של גרילי גז ותקבלו יעוץ מקצועי מאנשי מקצוע שיתאימו בעבורכם את גריל הגז המתאים ביותר.

 

אולי יעניין אותך גם