כל מה שצריך לדעת על מטבחי גינה


מטבח בגינה הוא אחד הטרנדים הבולטים בעיצוב גינה מפנקת. מטבח גינה מעניק לגינה מראה יוקרתי ועשיר במיוחד ומעניק לנו חווית נוחות וזמינות. סוגי המטבחים, הגדלים והשימושים משתנים בין מטבח למטבח, ועל מנת לבחור את סוג מטבח הגינה המתאים לכם ביותר, כדאי ללמוד קצת על ההיצע. 

מטבח הגינה הוא אינו המצאה חדשה, הרי האדם הקדמון לא בישל במטבח סגור. להפך, החידוש האמיתי היה כאשר היכולת להבעיר אש ולבשל בתוך הבית הפכה לאפשרית. מכאן, שהצבת מטבח בגינה היא אופציה טבעית לחלוטין. 

כל הסיבות לבחור במטבח גינה:

מטבח גינה הוא תוספת מושלמת לגינה מעוצבת ומושקעת. הוא מעניק לגינה מראה יוקרתי ומוקפד יותר. אך החשוב מכל, הוא הופך כל אירוח לחגיגה של ממש בגינה מבלי כל צורך להיכנס ולצאת מהבית ולכלכך את המטבח כולו. כל מה שדרוש לכם על מנת להכין ארוחה מלאה, נמצא כבר במטבח הגינה והחוויה העיקרית היא בישול החוץ שחובבי המטבח והבישולים יהנו ממנה במיוחד. הוא זמין וקל לתחזוקה ובימים בהם אתם עמוסים בבישולים מטבח בגינה עשוי להיות לכם תוספת יעילה למטבח הביתי. אמנם מטבחי הגינה קיבלו את שמם בעקבות הייעוד המקורי שלהם, לגינה, אך ניתן להציב אותם גם במרפסות ובגגות בניינים. 

סוגי מטבחי גינה:

מטבחי הגינה קיימים בשלל סוגים ומציעים מגוון אפשרויות כך שכל אחד יוכל לבחור את המטבח גינה המועדף עליו. מטבחי הגינה הנפוצים ביותר הם

מטבח גינה משולב מנגל-

מטבח גינה משולב מנגל הוא בעיקר לחובבי העל האש, ניתן להכין בו בשרים, דגים, עופות וירקות, ניתן למצוא מטבחים משולבי מנגל ממגוון חומרים, כאשר הנפוצים שבהם הם אבן, אמייל ונירוסטה.

מטבח גינה משולב גריל- 

מטבח גינה משולב גריל מתאים במיוחד למי שאוהב לעשות על האש, אך לא אוהב את ההתעסקות החוזרת עם גחלים ולהבות, אלא מסתפק בברביקיו על גז. על הגריל ניתן לצלות בשר, עוף, דגים וירקות בצורה אחידה, טעימה ובריאה יותר. ניתן למצוא מטבחי גינה משולבים גריל בגדלים שונים עם מספר להבות משתנה.  מומלץ לקרוא את המאמר איך לבחור את גריל הגז המתאים לכם בטרם קניית מטבח משולב גריל גז.

מטבחי הגינה קיימים בצורה הסטנדרטית במגוון גדלים, אך במקרים בהם רוצים לנצל את המקום בצורה מיטבית, ניתן לבחור במטבח גינה פינתי. ניתן לשלב במטבח  הגינה גם מעשנות בשר איכותיות בעיקר לחובבי הבשר, או תנורי אפייה לגינה לחובבי האפייה או למעדיפים לחם ביתי. 

קיימים אביזרים נלווים משלימים למטבח הגינה על מנת להבטיח הנאה מושלמת מהמטבח שלנו. למשל, מברשת לניקוי המנגל, פלנצ'ה לצלייה או לטיגון, סט כלים לגריל, רשת חימום עליונה ועוד.  

איך לבחור ולתכנן מטבח גינה:

כאשר מתכננים מטבח גינה, חשוב מאוד לקחת בחשבון את גודל החלל המוקצב למטרה זו. חשוב לבדוק את מיקום צינור הגז, שקעי החשמל, צינורות המים וכד'. מומלץ לבחור מטבח בגודל המתאים ולא מטבח גדול מידי שיהפוך את האזור לצפוף ולא נעים לשימוש. מומלץ למקם מערכת ישיבה לגינה נעימה ונוחה בקרבת המטבח. אחד הדברים שרבים לא מתייחסים אליו, הוא מיקום הצללת האזור. לא מומלץ למקם את מטבח הגינה תחת גג או פרגולה, אך מומלץ לבחור במקום מוצל יחסית על מנת להנות מחווית הבישול, ולשמור על המטבח מפני פגעי מזג האוויר.  במקרים בהם אין אזור כזה, ניתן לרכוש סוכך לגריל שעשוי להיות פתרון מתאים. מומלץ לבחור מטבח הבנוי מחומרים עמידים מפני חום, קור, לחות ומים כמו אבן ונירוסטה. כדאי לבחור מטבח גינה של חברה מוכרת וידועה ולהתייחס לאחריות ולאופן ההתקנה.

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם